Yengeç Burcu Sağlık


Yengeç Burcu mideyi ve on iki parmak bağırsağını yönetir. Günlük yaşantılarında yediklerine ve içtiklerine oldukça dikkat etmesi gerekir. Aksi taktirde mide de bir sindirim problemi yaşayabilir. Çok çabuk üzüldükleri ve sinir oldukları için bu traz durumlarda midelerine kramplar girer. Yengeç burcu sağlık konusunda dikkatlidir. Hayatlarında spora her zaman vakit ayırırlar. Bu yüzden kilo alma problemleri de ortadan kalkar.

Yengeç Burcu Sağlık Sorunları

Yengeç burcunun sağlık sorunları arasında en sık rastladığı olay, duygusal travmalardır. Etrafında dönüp biten olaylardan çok çabuk etkilenmesinden kaynaklanan bu sorunu aşmaları için ilk önce sakin kalmayı öğrenmeleri gerekir. Kalıtsal bir sağlık problemi yaşamazlar. Bilinç ile alakalı sorunlar yaşarlar genellikle. Hayattan aldıkları negatif enerji yüksek olursa karın ağrısı çekme durumları ortaya çıkar. Yengeç burcu kadını yengeç erkeğine göre daha fazla sağlık sorunu yaşar. Süt hormonları olması gerektiğinden fazla çalıştığı için genellikle göğüs rahatsızlığı yaşarlar.  

Yengeç Burcu Hastalıkları

Yengeç burcunun en sık yakalandığı hastalık, reflü, gastrit, mide sancısı ve göğüs ağrısıdır. Reflü ve gastrit için yapması gereken ağır yiyeceklerden kaçınmasıdır. Buna dikkat ettikleri taktirde herhangi bir problem yaşamazlar. Yengeç burcu hastalıkları en çok kış aylarında ortaya çıkar. Çünkü metabolizmaları kış aylarında olduğundan daha az çalışır. Aynı zaman da C vitamini takviyesine dikkat etmeleri gerekir. Yoksa soğuk algınlığına yakalanırlar ve çok zor atlatırlar. Vücutlarındaki su dengelerini koruyabilmeleri lazımdır. En az günde iki litre su tüketmeleri lazımdır.


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim |