Yengeç Burcu Genel Özellikleri ve Künyesi

Yengeç burcu insanının neye nasıl tepki vereceğini çoğu zaman bilemezsiniz. Onu tanımlayabilmek için çok iyi tanımalısınız. Yengeçlerin kendilerini koruyabilmek ve savunabilmek için örülü duvarları vardır. Bu duvarların ardına geçebilmek, ancak onun güvenini kazanabilmeniz ile mümkündür. Yengeç burcu kırmaktan ve kırılmaktan hoşlanmaz. Sempatik ve yardımseverdir. Elinden gelen bir şey olduğunda şartları sonuna kadar zorlar. Yengeç burcunun ortası yoktur. Ya çok neşelidir, ya da son derece üzüntülüdür.

04.11.2020
879
Yengeç Burcu Genel Özellikleri ve Künyesi

Yengeç burçları özellikleri itibariyle ailesine düşkün insanlardır. Ailesinin yaşamını garantiye almadan evden dışarı adım atmazlar. Yengeç burcu her türlü duyguyu içinde yaşar. Gizem konusunda burçlar arasında ilk sıradır. Bunalım ve aykırılık, hüzün ve keyif, öfke ve sükunet onda hepsi bir arada bulunur. Yengeç burcu hislerine güvenir ve çoğunlukla hisleri doğrultusunda hareket eder. Kırılsa da karşısındaki insan kırılmasın diye pek belli etmez. Yengeç burçları son derece saygılı ve güvenilir insanlardır.

Yengeç burcunun özelliklerini tanımlayacak olursak; yenilikçi, dirençli, duygusal, savunucu, baygın, vefalı, temsilci, arzulu, teşhirci, büyüleyici, şovmen, dik kafalı, şaşkın, dengesiz, inandırıcı, abartıcı, gergin, içten, mekanik, profesyonel, dalgalı, baştan çıkaran, trajikomik ve pragmatiktir.

Yengeç Burcu Aşk ve Evlilik

Yengeç burcu aşk hayatında inanılmaz mükemmeldir. Yengeçle birlikte olan biri asla mutsuz olmaz. Aşık olduğu insana tüm sevgisini veren yengeç burcu insanı, partnerini mutlu edebilmek için gerekli özeni gösterir. Huzurlu izlenim sergileyerek karşı cinsi etkilemeyi kolayca başarabilir. Yengeçlerin kendi hallerindeki tavrı insanların ilgisini çeken en önemli yönleridir. Yengeç burcu aşk hayatında kıskandığında kimi zaman hırçınlaşabilir. Ancak genelinde şefkatli ve arzuludur. Mutlu bir beraberlik için yönetimi onun eline bırakmak ve fikirlerine saygı duymak gerekir. Gerçekten aşık olduğunda geç karar verse de evlenebilir. Evlendiğinde ise mutlu olabilmek için elinden geleni yapacaktır. Eşini aldatmayı asla düşünmez.

Yengeç Burcu Nelerden Hoşlanır

Yengeç burcunun hoşlandığı şeylerden biri arkadaşları ile iyi vakit geçirmektir. Duygularıyla hareket etmeyi ve espriler yapmayı sever. Yengeçler, yemek yapmaktan ve yemekten hoşlanırlar. Yengeç burcu doğası itibariyle canlıları çok sever, mutlaka hayvan beslemek isterler. Yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım etmekten fazlasıyla hoşlanırlar. Çocukları çok seven yengeç burcu insanı, onlarla ilgilenmeye ve birlikte vakit geçirmeye bayılır. Para biriktirmeyi seven yengeç burcu, son derece tutumludur.

Yengeç Burcunun Hoşlanmadığı Şeyler

Yengeç burcunun hoşlanmadığı şey yalandır. Yalandan ve güven vermeyen insanlardan hiç hoşlanmaz. Yengeç burcu eleştirilmekten hoşlanmaz. O, olumsuz yönlerinden hoşnuttur, değiştirmek istemez. Kendinden ve özel hayatından konuşmaktan hiç hoşlanmayan yengeç burçları, başkalarını dinlemekten keyif alır. Ayrıca kontrolsüz, şefkatsiz ve bencil insanlar, yengeç burcu insanının en sevmediği tiplerdir.

Yengeç Burcu Kadını

Yengeç burcu kadınının gülüşü etkileyicidir. Modayı takip etmez ama kendine yakışanı giyerler. Geleneklere son derece bağlı yengeç kadını alışkanlıklarından kolay vazgeçemez. Yengeç burcu kadını ev ve aile yaşantısına oldukça düşkündür. En iyi anneler yengeç kadınlarından çıkar diyebiliriz. Sezgileri ve hisleri gelişmiştir. Yengeç burcu kadını cömert aynı zamanda tutumlu kadınlardır. Gereksiz harcamaları sevmezler ama sevdikleri için harcama yapmaktan da çekinmezler.

Yengeç Burcu Erkeği

Yengeç burcu erkeği etkileyici ve karizmatiktir. Giyimine fazla önem vermez, genellikle salaştır. Özel bir davete katılacağı zaman ne giyineceği konusunu annesine veya varsa partnerine danışır. Yengeç burcu erkeği gereksiz konular üzerine vakit kaybetmekten hoşlanmaz. Onlar için zaman etkili şekilde değerlendirilmelidir. Yengeç erkekleri fazlasıyla akıllı ve pratik zekalı erkeklerdir. Duygularını göz ardı etmez, onlarsız adım atamazlar. En ciddi konularda bile duyguları ön plandadır.

Yengeç Burcunu Etkilemenin Yolları

Yengeç burcunu etkilemek için en başta duyarlı olmalısınız. Güven vermelisiniz ve ev ortamını sevmelisiniz. Yengeç burcunu etkileyebilmek için, annesini sevmelisiniz. Ailesi onun için en önemli unsurdur. Yengeç burçları, uyumlu, dürüst ve nazik davranan insanlardan oldukça fazla etkilenirler. Yengeç burcu insanı yönetmek ister, ancak yanında onu taşıyabilecek ve her daim destek olabilecek bir partnere ihtiyaç duyar.

Yengeç Burcu Künyesi

Yönetici yıldız gezegeni Ay’dır ve duyguları temsil eder.
Su grubu elementinden ve negatif insanlardır.
Cinsiyeti dişidir.
Üstün yeteneği, sabırlı olmasıdır.
En belirgin özelliği; merhametli ve iyi niyetli olmasıdır.
Yaşamdaki amacı, daima yenilenmek ve yükselmektir.
Anahtar Sözcüğü “korurum”dur.
Yengeç burcunun yenmeniz gereken huyu dikkatsizliğidir.
Uğurlu günü Pazartesi’dir.
Uğurlu sayıları 2 ve 4’tür.
Uğurlu taşı Yakut’tur.
Uğurlu renkleri siyah ve beyazdır.
Uğurlu çicekleri nilüfer, gül ve zambaktır.
Uğurlu kokusu leylaktır.
Yyakalanabileceği olası hastalıklar; solunum yolu hastalıkları ve sindirim sistemi hastalıklarıdır.
Başarılı olabileceği meslekler; bilişim, turizm, ithalat-ihracat, pilot, gemici, eczacı, çiçekçi, mimar, dekorasyon, çizim ve sanatkardır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.