Yay Burcu Sağlık


Yay burcu vücutta, karaciğer, uyluk ve dişleri yönetir. Yay burcu hareketli bir yapıya sahip olduğu için. Günlük sporlarını her daim yapmaları gerekir. Aksi taktirde fiziksel olarak ağrı çekerler. Dinç olmalarının tek sebebi yaşadıkları hayattan zevk almalarıdır. Bu yüzden yeni bir güne uyanırken kendilerini enerjik hissederler. Yay burcunun sağlık konusunda en dikkat etmesi gereken hususlardan biri sigara kullanmamaktadır. Karaciğeri yönettikleri için çok çabuk hastalanabilirler.

Yay Burcu Sağlık Sorunları

Yay burcu sağlık konusunda en az sıkıntı çeken burçlardan birisidir. Ancak en zayıf noktaları sinir sistemleridir. Buna dikkat etmeleri gerekir. Yedikleri ve içtikleri şeylere dikkat etmeleri gerekir. Yoksa fazla kilolar ile başa çıkamazlar. Buna denk geldikleri dönemlerde acilen bir diyetisyene başvurmaları gerekir. Bu sayede istenmeyen kilolardan kurtulurlar. Yay burcu sağlık sorunları ile baş etmesini bilir. Bünyelerinin sıkıntılı olduğunu hissettikleri anlarda kendilerini iyileştirmek için ellerinden geleni yaparlar.

Yay Burcu Hastalıkları

Yay burcunun en sık yakalandığı hastalıklar, karaciğer rahatsızlığı, bacak ağrısı, diş ağrısı ve romatizmadır. Fiziklerine dikkat ederler. Bu yüzden fit bir görünüşleri vardır. Bacak ağrılarını önlemek için, çok fazla ayakta kalmamaları gerekir. Günlük ağız bakımlarına dikkat etmeleri önemlidir. Yoksa dişlerinde bir çok çürükler ortaya çıkar. Genellikle romatizma ilerleyen yaşlarda ortaya çıksa da. Yay burcu olanlar için yaşın önemi yoktur. Bunun önlemini almazlar ise romatizmaya yakalanma olasılıkları yüksektir.


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim |