Yay Burcu Genel Özellikleri ve Künyesi

Yay burcunun özelliklerine baktığımızda oldukça karmaşık tavırlar sergileyebileceğini söyleyebiliriz. Yay burcu, burçlar arasında hayatı en fazla seven ve yaşama damgasını vurmak isteyen burçtur. Zaman zaman uçuk, bazen olgun, canı istemediğinde tembel ve vurdumduymaz, keyfi yerindeyse canlı ve heyecanlıdır. Yay burcu, zeki ve kendine yarar sağlayabilecek insanlarla arkadaşlık kurar. Meraklı yay burçları, merakını giderdikleri konuları geride bırakarak yenilerini araştırmak için yola çıkarlar. Zeki, etkileyici, merhametli yay burçlarının arkadaşlığını kazanabilmek hiç de kolay değildir.

04.11.2020
756
Yay Burcu Genel Özellikleri ve Künyesi

Yay burcu özellikleri itibariyle çapkındır. Değişim meraklısıdır. Hayatını aynı çizgide idame ettiremez. Yay burçları gençlik yıllarında para harcarken genellikle savurgandır. Sevdiği şeyler hususunda masraf yapmaktan çekinmezler. Yay burcu her şeyi bilinçli ve isteyerek yapar. Yaptıklarının sonucuna ise katlanmaya razıdır. Yay burcu insanı özellikle duygular konusunda bencildir. Ben bilirim tavırları ile başka insanları küçümseme özelliğine sahiptir.

Yay burcunun özelliklerini tanımlayacak olursak; ukala, kibirli, neşeli, özel, heyecanlı, çapkın, hünerli, seçici, araştırmacı, narsist, gösterişli, bakımlı, iri, muamma, saldırgan, koruyucu, arzulu, meraklı, olgun, uçuk, metanetli, emin, güvenli, bencil, vurdumduymaz ve karmaşıktır.

Yay Burcu Aşk ve Evlilik

Yay burcu aşk hayatı yaramazlıklarla doludur. Aşkta çocuksu tavırlar sergileyen yay burçlarının romantik oldukları söylenemez. Duygusal davranmaz. Bu nedenle ciddi beraberlikler ona göre değildir. Yay burcunun aşkta istediği neşe ve eğlencedir. Partnerinin de bu özelliklere sahip olmasını ister. Özgürlüğüne ve keyfine son derece düşkün olan yay burcu insanının partneri oldukça rahat olmalı. Kıskançlık ve baskı ortamlarına gelemeyen yaylar hemen sıvışırlar. Yay burcu ancak hayatının aşkını bulduğunda ve emin olduğunda evlenecektir. Evlendiğinde ise inanılmaz bir değişim gösterir. Yay burcu evlendikten sonra evliliğini sarsabilecek durumlardan kaçınır. Partneri yaya iyi bir eş ve arkadaş olmayı başarabilirse, bu evlilik bir ömür sürebilir.

Yay Burcu Nelerden Hoşlanır

Yay burcunun hoşlandığı şey fikirlerinin sorulması ve önemsenmesidir. Her konu hakkında bilgi sahibi olmaktan, sürekli araştırmaktan hoşlanır. Tatil yapmayı, ruhunu dinlendirmeyi sever. Aktif olmadan yapamayan yay burçları, alışverişe çıkmaktan, seyahat etmekten, konserlerden ve açılışlardan da fazlasıyla hoşlanır. Maceralara ise hiç düşünmeden atılır.

Yay Burcunun Hoşlanmadığı Şeyler

Yay burcunun hoşlanmadığı şey monotonluktur. Yaylar değişimin ta kendisidir. Araştırır, öğrenir, gelişir ve değişir. Özgürlüğünü kısıtlayan durumlardan hoşlanmayan yay burçları, asla baskı altına giremezler. Yay burcu ne olursa olsun doğruyu söyler. Özü sözü bir olan yay burcu insanı, kendisinden şüphe duyanlardan hiç hoşlanmaz.

Yay Burcu Kadını

Yay burcu kadını kolayca farkedilebilen kadınlardandır. Kültürlü, esprili, neşeli ve etkileyici bakışlara sahiptir. İlgili ve bilgili yay kadınını kelimelerle pek etkileyemezsiniz. O, kelimelerinizin altında yatan manaya önem verir. Para yay kadını için bir araçtır. Gezmeye ve eğlenceye düşkündür. Yay burcu kadını dedikoduyu, arkasından konuşan insanları hiç sevmez. Bunu farkettiğinde hiç çekinmeden hesap soracaktır.

Yay Burcu Erkeği

Yay burcu erkeği genellikle atletik ve uzun boyludur. Modayı takip ettiklerini söyleyemeyiz. Giyim tarzları itibariyle pek şık değillerdir. Yay burcu erkeği daha çok spor giyinir. Bazen takım elbisenin altına spor ayakkabı giydiği bile olmuştur. Yay erkeği kötü düşüncelere sahip değildir, kötümser insanları hiç sevmez. Daima neşeli ve bilgili insanlarla takılır. Karşısındaki insandan etkilenebilmesi için, iyi bir dinleyici ve söylediklerini anlaması gerekir. Yay burcu insanı aynı zamanda fazlasıyla merhametlidir.

Yay Burcunu Etkilemenin Yolları

Yay burcunu etkilemek için en başta onu kısıtlamamalısınız. Onları etkilemek için ciddi yaklaşımlardan ilk etapta kaçınılmalı. Yaylarla ortak noktalarınızı keşfedin ve kendinizi eğlenceye bırakın. Yay burçları oldukça zariftir, ancak üzerine gidildiğinde ve sıkıştırıldıklarında agresifleşebilirler. Yay burcu insanı cinselliği her anlamda hissetmek ister. Yatakta partnerinin rahat tavırlar sergilemesi yay burcunu batan çıkarır. Onunla ilgilenin ama aynı zamanda gizeminizi koruyun. Meraklanmak yay burçlarının en çok hoşuna giden şeyler arasındadır. Yay burcunu etkilemenin bir diğer yolu, onu övmektir. Kendinizden uzaklaştırmak istemiyorsanız asla başkalarıyla kıyaslamaya kalkmayın.

Yay Burcu Künyesi

Yönetici yıldız gezegeni Jüpiter’dir. Bolluk, bereket ve keyfi temsil eder.
Ateş grubu elementindendir ve pozitiftir.
Cinsiyeti erkektir.
Üstün yeteneği kendine olan güvenidir.
En belirgin özelliği iyimserliğidir.
Yaşamdaki hedefi çok gezip görmektir.
Anahtar Sözcü “araştırırım”dır.
Yenmesi gereken huyu kibridir.
Uğurlu günü Perşembe’dir.
Uğurlu sayıları 3 ve 7’dir.
Uğurlu taşı Turkuvazdır.
Uğurlu renkleri mor ve mavidir.
Uğurlu çicekleri leylak ve menekşedir.
Uğurlu kokusu zambaktır.
Yakalanabileceği olası hastalıklar; romatizma, akciğer ve solunum hastalıklarıdır.
En iyi anlaştığı burçlar; aslan, kova, akrep, boğa ve yengeçtir.
Anlaşamadığı burçlar; ikizler, balık ve başaktır.
Başarılı olabileceği meslekler: avukat, sanatkar, memur, siyasetçi, bankacı, müdür, devlet adamı, araştırmacı gazeteci, yazardır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.