Yay Burcu Erkeği

05.11.2020
1.439
Yay Burcu Erkeği

Yay burcu erkeğinin özellikleri maceraperest tanımıyla çepeçevredir. Nerede macera varsa, orada bir yay erkeği bulabilirsiniz. Bir o kadar da rahattır. Dünya yansa umurunda olmaz. Deprem, yangın, felaket sırasında bile o son “an”ı değerlendirirler. Neşeli, esprili, güleryüzlü tavırlarıyla, etraflarınca hem çok sevilirler, hem de şaşkınlık içinde izlenirler. Yay erkeği bir olayı anlatırken onu öyle bir hale büründürür ki, ilgiyle izler ve dinlerken ağzına bakarsınız. Durumu kurtarmak için verdikleri sözleri tutamama gibi bir huyları vardır. Bu nedenle güvensiz ve düşüncesiz tipler olarak tanımlanabilirler. Entellektüel, idealist, meraklı ve cana yakın tutumuyla arkadaşları ve dostları tarafından oldukça sevilirler. Dostları ve arkadaşları için yapamayacağı fedakarlık yoktur. Bu, bazen eşinin ve ailesinin önüne dahi geçebilmektedir.

Yay Burcu Erkeği Özellikleri

Yay burcu erkeğinin aşk hayatı son derece aktiftir. Kadınlara ve estetiğe son derece düşkündür. Daldan dala konmayı, farklı ortamlara girmeyi, yani hareketli bir yaşam sever. Enerjileri bitmek tükenmek bilmez. Yay burcu erkeğinin en zayıf noktalarından biri bağlanmaktır. Duygusal anlamda bağlanmak onun kabusudur. Bu nedenle sürekli yön değiştirir. Sevecenliği ve anlattığı süslü, eğlenceli hikayeleri ile kadınları kolayca etkileyebilir. Onunla vakit geçirmek son derece eğlencelidir, fakat bağlanmamaya dikkat etmelisiniz. Yay erkeğini yanınızda istiyorsanız; özgürlüğünü kısıtlamamalısınız. Ona yeterince özgürlük ve hareket edebilecek alan bıraktığınızda dönüp dolaşıp sizin yanınıza gelecektir. Bununla birlikte arkadaşlarına olan düşkünlüğü de sizi rahatsız etmemeli.

Yay burcu erkeğinin cinsel hayatı fantezilerle süslüdür. Normal hayatında olduğu gibi cinsellikte de aktiftir. Kolay uyarılabilen, kadınların en ufak detaylarından etkilenebilen tiplerdir. Çapkın olmalarının sebeplerinden biri de budur. Cinsel olarak uyum sağladığı kişiyi bulana kadar farklı kişilerle olmaya devam edecektir. Yay burcu erkeği ile birlikte olan bayanlar, onun yaşam tarzına ayak uydurmakta zorlanabilirler. Yay erkeği, kendini ifade etmekte zorlandığı zamanlarda kaçmayı tercih eder. Büyük sorumluluklar altına giremez. Bunun yanısıra kolayca kalp kırıp, sonra özür diler. Yay burcu erkeği yaşam tarzı yüzünden hayatını sürekli yüzeysel yaşamak zorunda kalır. Yay erkeği açık sözlüdür, uzun süre küs kalamaz. Gerçekten sevip evlendiğinde eşinin de tutumuna bağlı olarak harika bir eş ve baba olabilir. Çocuklarına adeta birer arkadaş gibi davranır. Özellikle kız çocuklarına karşı düşkünlüğü vardır. Kızları olduğunda onlara karşı aşırı korumacı tavırlar sergiler.

Yay Burcu Erkeğinin Olumlu Özellikleri

Coşkulu yay erkeği bitmek tükenmek bilmeyen yaşam enerjisine sahiptir. Oldukça cömert, sevimli, özgür ruhlu, çocuksu, açık sözlü ve idealisttir.

Yay Burcu Erkeğinin Olumsuz Özellikleri

Yay erkeği bazen fazla fevri ve huzursuz olabilir. Kendini beğenmiş tavırları diğer insanlar tarafından duyarsızlık olarak anlaşılabilir. Uyuşuktur, pratik düşünceye sahip değildir. Patavatsız cümleleri vardır. Bazen fazlasıyla iyimser oluşu başına dert açabilir. Dikkatsiz ve sakar olabilir. Sorumsuz davranabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.