Terazi Burcu Genel Özellikleri ve Künyesi

Terazi burcu burçlar arasında en dengeli burçtur. Gülüşü, bakışı ve tavrıyla fazlasıyla çekicidir. İnsanlara yaklaşımı zarif ve kibardır. Terazi burcu insanı tam bir evlilik insanıdır. Yalnız yaşamayı sevmez. Kalabalıklardan ve sosyal olmaktan hoşlanır. Uyum terazi burçları için en önemli şeylerdendir. Güzellik ve estetik duyguları son derece gelişmiş olan terazi burcu insanı, temiz kalplidir.

04.11.2020
962
Terazi Burcu Genel Özellikleri ve Künyesi

Terazi burcu özellikleri itibariyle güzellik ve sevgi için yaratılmış gibidir. Konuşma yeteneği ile dinleyicilerini etkilemekte üstüne yoktur. Sabırlı terazi burcu insanı aceleci davranmaktan hoşlanmaz. İstisnai durumlarda dengesini kaybedebilen terazi burçları kavga etmekten çekinmezler. İnatçı kişilikleri ile kararlarından taviz vermezler. Eğlenceye düşkün yönleri onları yemeye, içmeye ve eğlenceye sürükleyebilir.

Terazi burcunun özelliklerini tanımlayacak olursak, avare, sabırlı, açık sözlü, sivri, pot kıran, romantik, cüretkar, ilkeli, dengeli, oyuncu, cazibeli, çelişkili, rahat, vurdumduymaz, muhalif, şık, benzersiz, ılımlı, dedektif, ukala, zor ve moderndir.

Terazi Burcu Aşk ve Evlilik

Terazi burcu aşkta romantizmin doruklarına çıkar. Aşırı derecede duygusallaşır. Genel olarak çapkın tavırlar sergileyen ve yüzeysel ilişkiler yaşayan terazi burçları, ancak aşık olduklarında durulurlar. Sorumluluk almaktan korkan terazi burcu insanı bu nedenle ciddi beraberliklere pek yanaşmaz. Evlenebilmesi için karşı cinsin aklını başından alması ve her yönden güçlü olması şarttır. Terazi burçları evlendiklerinde özellikle çocukları olduğunda evliliklerini daha fazla ciddiye almaya başlarlar.

Terazi Burcu Nelerden Hoşlanır

Terazi burcunun hoşlandığı şeylerin başında müzik ve moda gelir. Tüm güzelliklerden hoşlanan teraziler, her şeye karşı adaletli olmayı tercih ederler. Yeni insanlarla tanışmaktan, konuşmaktan, bakışmaktan, pahalı mekanlarda bulunmaktan keyif alırlar. Ayrıca terazi burçları beğenilmekten, peşinden koşulmasından çok hoşlanır.

Terazi Burcu Hoşlanmadığı Şeyler

Terazi burcunun hoşlanmadığı ilk şey huzursuz ortamdır. Huzursuzluktan, uyumsuzluktan ve çirkinliklerden hoşlanmaz. Terazi burcu tüm yaşamı boyunca dengeyi bulmak ve huzur ortamı yaratmak için çabalar. Dengesini bozan her şeyden de uzaklaşır. Terazi burcu insanları, istemedikleri sorumlulukların altına girmekten de pek hoşlanmazlar.

Terazi Burcu Kadını

Terazi burcu kadını, genelde orantılı vücut hatlarına sahip, orta boylu ve zarif kadınlardır. Modayı yakından takip eder, modern tarzda giyinirler. Asla bakımsız dolaşmazlar. Terazi burcu kadınlarının bakış açısı çok güzeldir. Hem madden hem de manen etrafındaki her şeyi güzelleştirmek ister. Terazi burcu kadını için maddiyat ta oldukça önemlidir. Parayı genelde güzelleşmek ve konfor için kullanır.

Terazi Burcu Erkeği

Terazi burcu erkeği şık erkeklerdendir. Giyim konusunda seçici davranır ve giydiğini kendine yakıştırır. Terazi burcu erkeği yaşantısının her alanında kararsızlıklar yaşar. Kolay karar veremeyen yapısı nedeniyle işleri çoğu zaman sallantıda kalabilir. Terazi erkeği karar verebilmek için bütün ayrıntıları düşünerek günler haftalar geçirir. Aslında kararını vermiştir de büyük ihtimalle karşı taraf bunu istemiyordur. Terazi burcu erkeğinin yaşadığı sıkıntı bundan ibarettir. Kendi kararlarını başkalarını incitmeden nasıl uygulayacağını düşünür.

Terazi Burcunu Etkilemenin Yolları

Terazi burcunu etkilemek için en başta bakımlı ve temiz olmalısınız. Estetik ve dış görünüm terazi burçları için son derece önemlidir. Ayrıca güzel kokmalısınız. Bunun yanısıra uyumlu ve huzur veren bir yapınız varsa, terazi burcunu etkilemekte zorlanmazsınız. Teraziler karşısındaki insan tarafından beğenilmek ve övülmek ister. Ayrıca terazi burcu karşısında az konuşmalısınız ve hareketleriniz anlam ifade etmeli.

Terazi Burcunun Künyesi

Yönetici Yıldızı Venüs’tür. Sanatı, sevgiyi ve güzelliği temsil eder.
Hava grubu elementinden ve negatiftir.
Burcunun cinsiyeti erkektir.
Üstün yeteneği dengesidir.
En belirgin özelliği saygısıdır.
Yaşamdaki hedefi düzenli bir hayattır.
Anahtar sözcüğü dengedir.
Terazi burcunun yenmesi gereken huyu gösterişçiliğidir.
Uğurlu günü Cuma’dır.
Uğurlu sayıları 2 ve 6’dır.
Uğurlu taşı Opal’dir.
Uğurlu renkleri açık mavi ve turkuaz renkleridir.
Uğurlu çicekleri krizantem ve gül’dür.
Uğurlu kokuları gardenya ve orkidedir.
Terazi burcunun yakalanabileceği olası hastalıklar; böbrek, karaciğer ve üreme organları rahatsızlıklarıdır.
Terazi burcunun en iyi anlaştığınız burçlar; kova, balık, ikizler, aslan, başak ve akreptir.
Terazi burcunun anlaşamadığı burçlar; koç, oğlak, yengeç ve boğadır.
Terazi burcunun başarılı olabileceği meslekler: resim, sanat, şair, sinema, mimar, terzi, konfeksiyon, el işçilikleri, din işleri, bankacı, hukuk ve mühendisliktir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.