Oğlak Burcu Yükseleni


Oğlak burcu yükseleni derin ve çok düşünen, az konuşan, meraklı fakat kontrollü ve ağır hareket eden kişiler olarak tanınır. Ani değişikliklere uyum sağlamaları ve yeni şeylere adapte olmaları uzun zaman alır. Bazı konular üzerine karar vermekte zorlandıkları görülür ama bunun nedeni tam olarak başarısız olma düşüncesi ve çekingenlikleridir.

Oğlak burcu yükseleni olanlar ince hesaplarla her şeyi artısı ve eksisi ile tartıp biçmek gereği duyarlar. Bir kere karar verdikten sonra ise o konu üzerine yolun sonuna dek ilerlerler. Kararlı davranışları yanı sıra doğru kişilikleri ile de insanların güvenlerini kazanırlar. Hileye, yalana, dolana başvurmadan olayları çözümleme yoluna giderler. Genel görünümleri başkalarına durgun ,düşünceli ve karamsar olarak yansır. Bu görünümü onlara kazandıran şey, yaşama koyu renkli camlar ardından bakmalarıdır.

Oğlak burcu yükseleni son derece sabırlı, güçlü, inatçı ve soğukkanlı tiplerdir. Olaylar karşısında ne olursa olsun paniğe kapılmazlar. Bu da onlara hayattan ne istediğini bilen birisi havası verir. Çok uzun süre birlikte oldukları kişiler zamanla onları sıkıcı bulabilir. Bunun için haritalarının farklı enerjiler ve etkiler taşıması faydalı olur. İş yaşamının daima ön planda geldiği oğlaklar için yükselmek, yönetmek ve başa geçmek en büyük hedefleridir. Onlar iş dünyasının temel taşları gibidirler. Oğlak burcu yükseleni emir almaktan ve vermekten hoşlanmaz. Kanunlara,kurallara ve prensiplere saygılı kişilikleriyle disipline dayalı tüm işler onlara göredir. Zengin olmak, ün kazanmak ve başarıyı yakalamak yaşam hedefleridir. Pek esnek olmayan yapılarıyla oğlaklar için bir iş, nasıl yapılması gerekiyorsa öyle yapılmalıdır. Başarıyı yakalamak için her alana atılmazlar. Kendilerine en uygun olan işi seçer ve zamanlarının tümünü de seçtikleri iş üzerine harcarlar.

Okumayı ve öğrenmeyi sevdikleri halde öğretmeyi sevmezler. Bilgiyi kendilerine saklarlar. Onların yapmayacakları şeylerden biri de zamanlarını asla boşa harcamazlar. Meraklı oldukları halde bunu pek belli etmezler. Son derece kontrollü ve kuşkucu davranışları yanı sıra ağızları sıkı olduğundan içlerindeki fırtınaları kimse anlamaz. Oğlak burcu yükseleni yapılan iyiliklerin yanı sıra kötülükleri de asla unutmazlar. Kendilerine yapılan bir kötülük karşısında intikam almak için bir yaşam boyu bekleyebilirler. Öfkeleri kızdıklarında o kadar korkunç olur ki her şeyi yakıp kül edebilirler. Ama, kontrollü olduklarında bunu dizginlemek de ellerindedir. Para ve maddi değerler onlar için önemlidir. Sabırla ve çalışarak elde ettikleri maddi değerleri kaybetmekten korkarlar. Çıkarları ve menfaatleri daima ön plandadır.

Oğlak burcu yükseleni kısa veya orta boylu bir yapı sahiptir.. Yüzleri oldukça uzun ve incedir. Çene yapıları uzunca ve burunları düzdür. Zayıf ve uzun bir boyna sahiptirler. Gözler koyu kahve ve saçlar da genellikle siyahtır. Erkeklerde bıyık ve sakal seyrekçedir. Dizler biraz çıkık olduğundan yürüyüşleri de ahenkli değildir. Ten renkleri genelde koyu olur. Yanaklarına bakılınca elmacık kemikleri seçilir.


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim |