Oğlak Burcu Genel Özellikleri ve Künyesi

Oğlak burcu yaşamını iki bölüm olarak yaşar. İlki gençli dönemidir, bu dönemde tecrübe edinir. Sonrasında deneyimleriyle hayatını mükemmelleştirmeyi hedefleyen oğlak burçları, kendinden emin, güçlü bir duruş sergiler. Oğlaklar hayatı fazlasıyla ciddiye alır. Bu da başarılarına başarı katar. Çevresi tarafından mesafeli kişiliğiyle tanınan oğlak burcu insanı, içinde ilgiye ve sevgiye muhtaç bir çocuk taşır.

04.11.2020
858
Oğlak Burcu Genel Özellikleri ve Künyesi

Oğlak burcu özellikleri itibariyle kendi düşüncelerine her şeyden fazla önem verir. Maddiyata düşkündür. Oğlak burçlarının yaşamdaki en önemli hedefi başarı ve çok para sahibi olmaktır. Kuralcı oğlak burcu insanı, kurallarının dışına çıkılmasından hoşlanmaz. Sabırlı ve aşırı derecede mantıklıdır Bu onlar hakkında duygusuzmuş izlenimi yaratabilir. Ayrıca oğlak burcu bir keçi kadar inatçıdır.

Oğlak burcunun özelliklerini tanımlayacak olursak; disiplinli, düzenli, doğal, yardımcı, üstün, içerik sahibi, karmaşık, ergin, fenomen, bencil, yoğun, sarsıcı, estetik, enerjik, çok bilmiş, çocuksu, vahşi, çalışkan, ilerici, istekli, sıra dışı ve değerlidir.

Oğlak Burcu Aşk ve Evlilik

Oğlak burcu aşk hayatında tedbirlidir. Hemen aşık olabilen insanlar değillerdir. Oğlak burcu insanı önce arkadaş olur, ancak iyice tanıdıktan ve emin olduktan sonra sever ve aşık olabilir. Oğlakların evlenebilmeleri için aşık olmaları şart değildir. Karşısındaki mantığına yatıyorsa ve sevebileceği bir insansa onunla evlenebilir. Oğlak burcu evlilikleri genellikle 30-35 yaş civarında gerçekleşir. Evliliklerini ciddiye alan oğlak burçları, çocuklarına son derece düşkün babalardır.

Oğlak Burcu Nelerden Hoşlanır

Oğlak burcunun hoşlandığı şey çalışmak ve kariyer sahibi olmaktır. Oğlaklar fazla cömert olmasalar da, sevdiği insanlar için para harcamayı ve hediyeler almayı severler. Kendi dış görünümüne de oldukça önem veren oğlak burçları, bakımlı ve şık giyinen insanlardan hoşlanırlar. Seyahat etmekten, yeni yerler görmekten, sosyallikten ve kültürel toplantılardan oldukça hoşlanırlar. Değerli ve güzel olan her şey oğlak burçlarının dikkatini çeker.

Oğlak Burcunun Hoşlanmadığı Şeyler

Oğlak burcunun hoşlanmadığı en önemli nokta kurallarına uyulmamasıdır. Bir oğlakla birlikte yaşamak oldukça zordur. Onun kendine göre düzeni ve kuralları vardır. Oğlak burçları yalandan, düzensizlikten, ihanetten, kendini ifade edemeyenlerden, tembellikten ve nankörlükten hoşlanmaz. Ayrıca oğlak burcu insanı sevdiği insan tarafından alaya alınmaktan, dozunu aşan şakalardan da hiç hoşlanmaz.

Oğlak Burcu Kadını

Oğlak burcu kadını asla uç noktalarda yaşamaz. Dengeli, tutarlı ve seviyelidir. Oğlak burcu kadınlarının hayatında en çok arzuladıkları ve bekledikleri şey gerçek aşktır. Aşk hayatında geçici duygulara yer vermeyen oğlak burcu kadını, erkeğin ciddi olanını sever. Onları yıkabilecek en büyük şey, aşk hayatlarında hayal kırıklığına uğramalarıdır. Bu nedenle oldukça temkinli davranırlar.

Oğlak Burcu Erkeği

Oğlak burcu erkeği, yakışıklı ve dikkat çeken özelliklerdedir. Kendine olan aşırı güvenleri ile herhangi bir konunun üzerine sonuna kadar gidebilirler. Mesafeli oğlak erkeği, dış görünümü itibariyle sakin, sessiz ve mesafelidir. Oğlak burcu erkeği karşı cins tarafından aldatılmaktan, yaralanmaktan ve hayal kırıklığına uğratılmaktan endişe duyarlar. Bu nedenle oğlak burcu erkekleri erken yaşta evlilik düşünmezler.

Oğlak Burcunu Etkilemenin Yolları

Oğlak burcunu etkilemek için onun mantığına hitap edebilmelisiniz. Kurallarına ve alışkanlıklarına aşırı derecede bağlı olan oğlak burçları, bundan asla taviz vermez. Bu nedenle ona ve kurallarına uyum sağlayabilmelisiniz. Oğlak burcunu etkilemek için öncelikle iyi arkadaş olmalısınız. Sonrasında güvenini kazanabildiğinizde sizden fazlasıyla etkilenecektir.

Oğlak Burcun Künyesi

Oğlak burcunun yönetici yıldızı Satürn’dür. Düzeni ve disiplini temsil eder.
Toprak grubu elementidir ve negatiftir.
Burcunun cinsiyeti dişidir.
Oğlak burcunun üstün yeteneği, kararlılığıdır.
Oğlak burcunun en belirgin özelliği, dürüstlüğüdür.
Oğlak burcunun yaşamdaki hedefi başarılı olmak ve yükselmektir.
Anahtar sözcüğü “önlem alırım”dır.
Oğlak burcunun yenmesi gereken huyu; fazla mesafeli oluşudur.
Uğurlu günü Cumartesi’dir.
Uğurlu taşı lal taşıdır.
Uğurlu renkleri; koyu kahverengi ve neftidir.
Uğurlu çicekleri; gül ve kamelyadır.
Uğurlu kokusu çam kokusudur.
Oğlak burcunun yakalanabileceği olası hastalıklar; eklem rahatsızlıkları, deri, cilt ve sindirim sistemi hastalıklarıdır.
Oğlak burcunun en iyi anlaştığı burçlar; boğa, başak, balık, akrep ve yaydır.
Oğlak burcunun anlaşamadığı burçlar; koç, yengeç, terazi, ikizlerdir.
Oğlak burcunun başarılı olabileceği meslekler: çiftçilik, mimarlık, askerlik, mühendislik, doktorluk, dişçilik, avukatlık, başkanlık, devlet memurluğu ve kuyumculuktur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.