Kova Burcu Sağlık


Kova burcu vücutta dolaşım sistemini ve topuk bölgesini yönetir. Bu kısımlardan çıkan rahatsızlıkların büyük sebebi budur. Kova burcu mide ve bağırsaklarından devamlı sıkıntı yaşayabilir. Bunu önlemek için beslenmesinde dikkat etmesi gereken şeyler vardır. Yağlı, baharatlı ve asitli yiyecek ve içecekleri asla tüketmemesi gerekir. Bol bol yeşillik yemesi onun için iyidir. Kova burcunun sağlık konusunda en şanssız olduğu kısım. Herhangi bir hastalığa yakalandığında tedavisi için ilaç kullanamamasıdır. Kullanmaya çalıştığı andan itibaren midesine kramplar girmeye başlar.

Kova Burcu Sağlık Sorunları

Kova burcu hayatını mide koruyucular ile geçiren burçlardan birisidir. Onların en iyi ilacı yoğurt ve muzdur neredeyse. Hatta muzda çok tüketilmesinden kaynaklı bağırsaklardaki dolaşım sistemini yavaşlatabilir. Kova burcu sağlık sorunlarını bir kenara atıp hayatına devam edemez. Baş ağrısı yada bir karın ağrısı gibi değildir onların yaşadığı problem. Dolaşım sistemlerinin düzeni bozulduğu an günlük yaşantılarında ki bütün işleri aksar. Bu problemden kurtulmaları için midelerini tanımaları ve ona göre davranmaları gerekir.

Kova Burcu Hastalıkları

Kova burcunun en sık yakalandığı hastalıklar, reflü, gaz sancısı, kabızlık ve ishal gibi rahatsızlıklardır. Bunların yanı sıra ayak ağrıları ve topuklarında çıkan sivilcelerde vardır. Çok fazla ayakta kaldıklarından sonra. Ayak bileklerinden başlayarak topuğa kadar olan yerler ağrımaya başlar. Bunu önlemek için çeşitli bitkisel ağrı kremleri veya masaj kremlerini kullanmayı deneyebilirler. Dolaşım sistemlerinin aksak çalışmasını dikkate almaları ve bir doktora gitmeleri önemlidir. Kendi kendisine geçmesini beklerler ise çok fazla zorluk çekerler.


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim |