Kova Burcu Özellikleri

Kova burcu özellikleri, hem akılcı hem de hayalci tutumlar sergiler. Kovalar dik kafalı insanlardır. Onları anlayabilmek, çözebilmek neredeyse imkansızdır. Kova burcunu tanıdığınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Her şeyi, her durumu düzeltmeye, iyileştirmeye çalışan kovalar, iyi niyetlerinin kötüye kullanılmasından hiç hoşlanmazlar.

04.11.2020
1.229
Kova Burcu Özellikleri

Kova burcu özellikleri itibariyle kinci değildir. Kızar, öfkelenir, zamanı geldiğinde cevabını verir ancak affedicidir. Kova burcu, modern görüşlere sahiptir, hep ileriye bakar. Aşkın tek bir insanla paylaşılmasından yana değildir. Kova burcuna göre evlilik yaşamı büyük sorumluluk gerektirir. Bu nedenle evlilikten ileri yaşlarına kadar kaçacaktır.

Kova burcu özelliklerinden biri de özgürlüğüne olan düşkünlüğüdür. Bağlanmak, kısıtlanmak ve sorgulanmak kova burcu insanına ağır gelir. Yeni insanlarla tanışmak, farklı yerler keşfetmek ve bilgiler edinmek kova burçlarının dünyasını aydınlatır. Özel duygularını kendi içlerinde yaşayan kovalar, duygusal konulardan konuşmaktan hoplanmaz. Garip ve beklenilmeyen tavırlar sergileyen kova burcu insanıyla yaşamak hiç te kolay değildir.

Kova Burcu Kişisel Özellikleri

Kova burcu kişisel özelliklerinden en dikkat çekeni insancıl yönüdür. İnsanlara eşit mesafede yaklaşır. Yardıma ihtiyacı olan insanlar için, elinden gelen ne varsa yapabilir. Kova burcu hayatı deneyimler. Çoğunlukla akılcıdır, hisleriyle hareket ettiği çoğu zaman yanılır. Merhametli kova burcu insanı sevdiklerinin arkasında durur, onları her türlü tehlikeden korur.

Kova burcu kişisel özelliklerine baktığımızda bir miktar bencil olduğunu da söyleyebiliriz. Bu bencillikleri sadece aşık olduklarında ortaya çıkan bir durumdur. Kolay aşık olamayan kovalar, gerçekten aşık olduklarında kör olurlar. Aşkları için yapamayacakları fedakarlık, yıkmayacakları saltanat yoktur. Yani kova burcu aşık olduğunda oldukça tehlikeli olabilir.

Kova Burcu Fiziksel Özellikleri

Kova burcu fiziksel özellikleri itibariyle tümüyle doğaldır. Görüntüde aşırılıklardan hoşlanmayan kovalar, genelde orta boylu etine dolgun insanlardır. Saçları bakımlı, sık ve ince tellidir. Orantılı yüz hatları hoş ve biçimlidir.

Kova burçlarının fiziksel özellikleri arasında en dikkat çekeni yürüyüşleridir. Yapılı, artistik vücutlara sahip kova burcu insanı, yürürken anlam ifade eder. Modayı pek takip etmeseler de, kendilerine has giyim tarzları onları özel kılar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.