Kova Burcu Genel Özellikleri ve Künyesi

Kova burcu özelliklerinin en belirgini uyumsuz oluşudur.
Deneyimlemenin, bağımsızlığın ve sezgilerin burcudur kova burcu. İdealist yapısıyla geçmişe takılmayarak hep önüne bakar. Kova burcu insanı uçarı hareketleri yanında, ayakları yere basan bir tiptir. Etrafındakilere yardım edebilmek için tüm imkanlarını seferber edebilir.

04.11.2020
1.179
Kova Burcu Genel Özellikleri ve Künyesi

Kova burcu özellikleri itibariyle özgürlüğüne fazlasıyla düşkündür. Kolay kolay hiçbir şeye bağlanamaz. Kova burcu insanı kendini kurallara uymak zorunda hissetmez. Onun yaşamında kural yoktur, kimseye de kural koyma taraftarı değildir. Kova burçları akılcı hareket ederler. Mantıkları her zaman duygularının önündedir. Duygusunu merhamet olarak ortaya çıkaran kovalar, sevdiklerine sonuna kadar sahip çıkarlar.

Kova burcunun özelliklerini tanımlayacak olursak; kişilikli, karizmatik, dayanılmaz, hakiki, popüler, çok bilmiş, bağdaştırıcı, hazır cevap, kanaatkar, mucit, kavgacı, yenilmez, kaliteli, rahat, vurdumduymaz, ihmalkar ve ütopiktir.

Kova Burcu Aşk ve Evlilik

Kova burcu aşk yaşamında hareketli ve heyecanlıdır. Kova burçları karşı konulmaz, tarz insanlardır. Aşık olduklarında karşı cinsi kolayca etkileyebilirler. Ancak kova burcu insanı kimseye kolay kolay bağlanamaz. Gerçekten çok sever, aşık olabilir fakat her şeyi paylaşmaktan yana olan kova burçları aşkını da paylaşmak ister. Yani kovalar aşkını bir kişiye değil birçok kişiye vermeyi tercih eder. Evlendiklerinde özellikle seks hayatlarında istediklerini bulabilirlerse mükemmel bir eş olurlar. Çocuklarına da son derece düşkün babalardır.

Kova Burcu Nelerden Hoşlanır

Kova burcu insanı rol yapmaktan hoşlanır. İhtiyaç sahibi insanlara yardım etmekten, duyarlı davranmaktan hoşlanır. Kova burcu herkesten farklı olmak ister. Diğerlerinin tercih etmediğini sırf farklı olmak adına tercih edebilir. Kova burçları fikirlerinin onaylanmasından ve geniş bakış açısından hoşlanır. Ayrıca kova burcu güzel olan her şeyden haz duyar.

Kova Burcunun Hoşlanmadığı Şeyler

Kova burcunun hoşlanmadığı şey dar görüşlü olmaktır. Geniş bakış açısı olmayan sabit fikirli insanlardan hoşlanmayan kova burçları, bu tür ortamlarda rahatlıkla kavga çıkarabilirler. Kova burcu iyimserdir, kötü şeyler düşünmekten ve olumsuzluklardan hoşlanmaz.

Kova Burcu Kadını

Kova burcu kadınının en belirgin özelliği bağımsız olmak istemesidir. Bir kova kadınını kendisine bağlayabilen erkek şanslı demektir. Bağlanmaktan ve sorumluluklar altına girmekten kaçar. Kova burcu kadını kendini kısıtlamak isteyen insanlardan uzak durur. Kararlı kadınlardır. Aklına koyduğu şeyi yapar kova kadını. Son derece dürüst ve güvenilir kadınlardır. Kova burcu kadını cazibesi ve ışığıyla girdiği her ortamda dikkatleri üzerine toplamayı başarır.

Kova Burcu Erkeği

Kova burcu erkeği doğaldır. Kaba davranışlar sergileyerek insanları kırmaz. Yardımsever kova burcu erkeği, hayatın hep iyi yönlerini görür. Olumsuz düşünen karamsar insanlardan uzak durur. Kova burcu erkeği için esas olan sevgidir. Sonsuz sevgisi ve enerjisini tüm insanlarla paylaşmak ister. Dış görünümü itibariyle duygusuzmuş gibi görünen kova burçları, aslında son derece duygusaldır. Sadece bu yönünü ortaya çıkarmaktan hoşlanmazlar.

Kova Burcunu Etkilemenin Yolları

Kova burcunu etkileyebilmek için öncelikle rahat bir kişiliğe sahip olmalısınız. Kova burçları elde edilmekten çok elde etmeyi severler. Bu nedenle ona duygularınızı açmakta acele etmemelisiniz. Biraz gizem kova burcunu en fazla etkileyen şeydir. Ayrıca doğru, dürüst ve sözüne sadık insanlar da kova burçlarını etkiler.

Kova Burcu Künyesi

Yönetici yıldızı Uranüs’tür. Farklılığı ve karmaşıklığı temsil eder.
Hava grubu elementinden ve pozitiftir.
Cinsiyeti erkektir.
Üstün yeteneği sağduyusudur.
En belirgin özelliği insancıl olmasıdır.
Hedefi; yükselmek ve diğer insanlara yardım etmektir.
Anahtar sözcüğü özgürlüktür.
Yenmesi gereken huyu; ihmalkarlığıdır.
Uğurlu günü Pazardır.
Uğurlu sayıları 4 ve 8’dir.
Uğurlu taşı yeşim taşıdır.
Uğurlu renkleri; lacivert ve koyu renkli tonlardır.
Uğurlu çiçekleri; menekşe ve kır çiçekleridir.
Uğurlu kokusu sümbüldür.
Yakalanabileceği olası hastalıklar; kalp, kan dolaşımı ve tansiyon hastalıklarıdır.
En iyi anlaştığı burçlar; ikizler, terazi, oğlak ve balıktır.
Anlaşamadığı burçlar; boğa, aslan, akrep ve başaktır.
Başarılı olabileceği meslekler; doktorluk, basın ve yayın, din adamlığı, astroloji, denizcilik, ithalat-ihracat, yöneticilik ve sanattır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.