Koç Burcu Genel Özellikleri ve Künyesi

Koç burcu yönetici ruhludur. Burçlar arasında en sabırsız, en aktif burçtur. Koçlar o kadar aceleci ve sabırsızdır ki, önce harekete geçerler sonra düşünürler. İnatçı koç burçları nuh deyince peygamber demezler. Koç burçları yeniliklere açık, modern ancak hemen sıkılan insanlardır. Sürekli değişim isterler. Ayrıca koç burçları, hastalık derecesinde sabırsız insanlardır.

03.11.2020
1.155
Koç Burcu Genel Özellikleri ve Künyesi

Koç burcu özellikleri itibariyle inanılmaz enerjiktir. Onlar için yaşam demek, macera demek. Yeni başlangıçlar koç burcundan olanları her zaman heyecanlandırmıştır. Doğal, sezgisel, saf, aynı zamanda cüretkar koç burcu insanı çevresi tarafından oldukça sevilir. Her şeyi merak eden yapısı dedikoduya meyletmesine neden olabilir. Etrafında olup bitenleri öğrenmek ister.

Koç burcunun özelliklerini tanımlayacak olursak; doğrucu, meraklı, güvenilir, sade, masum, gözlemci, inatçı, idealist, dayanıklı, çalışkan, ağırbaşlı, vicdanlı, hümanist, komik, sosyal, ölçüsüz, kararlı, coşkulu, iradeli ve savunucudur.

Koç Burcu Aşk ve Evlilik

Koç burcu aşk hayatında otorite sahibi olmak ister. Koçlar aşk hayatlarında sürprizler yapmaktan hoşlanırlar. Koç burcu insanı aşık olduğunda aşkına gereken değeri verir ve korumacı tutum sergiler. Partnerini uçan kuştan kıskanır. Koç burcu evlilikleri genellikle sağlam ve uzun ömürlü olur. Gerçekten aşık olduğunda evlenen koçlar, sadık eşler ve harika ebeveynlerdir.

Koç Burcu Nelerden Hoşlanır

Koç burcunun hoşlandığı şeylerin başında kuralsız özgür bir yaşam gelir. Çözüm gerektiren sorunları çözmekten hoşlanan koç burcu insanı, bunu oldukça iyi başarır. Tartışmaktan zevk alırlar. Sporu tatil yapmayı severler.

Koç Burcunun Hoşlanmadığı Şeyler

Koç burcunun hoşlanmadığı şey kararlarının sorgulanmasıdır. Koç burcu insanı bir karar aldıysa, onu kararından döndürmek neredeyse imkansızdır. Ayrıyeten koç burçları, başkasının emri altında çalışmaktan hoşlanmaz.

Koç Burcu Kadını

Koç burcu kadını, koç burcu erkeği gibi güçlü bir görünüme sahiptir. Akıllı, entellektüel ve kültürlü kadınlardır. Koç burcu kadınının kendine olan güveni haddinden fazladır. Lükse düşkün ve savurgandır. Koç burcu kadınları hassas olurlar, çabuk kırılabilen yapıları vardır.

Koç Burcu Erkeği

Koç burcu erkeği, güçlü ve çekici görünüme sahiptir. Burçlar arasında koç burcu erkeği, özellikleri itibariyle en öne çıkan tiplerdendir. Merak duyguları onları sürekli araştırmaya ve öğrenmeye yöneltir. Koç erkekleri, özgürlüğünün kısıtlanmasından ve baskı altına alınmaktan nefret ederler.

Koç Burcunu Etkilemenin Yolları

Koç burcunu etkileyebilmek için sessiz, sakin ve ılımlı olmanın yanında, tartışmasını bilen savunucu bir yapıya sahip olmalısınız. Koç burcunu etkilemenin yollarından biri de kişisel bakımınıza özen göstermenizdir. Ayrıca yapmacıksız ve doğal olmalısınız.

Koç Burcunun Künyesi

Koç burcunun yönetici yıldızı Mars’tır. Savaşı, seksi ve cazibeyi temsil eder.
Ateş grubu elementinden ve pozitiftir.
Burcunun cinsiyeti erkektir.
Koç burcunun üstün yeteneği; cesareti ve yol gösterici olmasıdır.
Koç burcunun en belirgin özelliği; canlılığıdır.
Hedefi, başarı ve zaferdir.
Koç burcunun yenmesi gereken huyu sabırsızlığıdır.
Uğurlu günü Salıdır.
Uğurlu sayıları 6 ve 9’dur.
Uğurlu taşı pırlantadır.
Uğurlu rengi nar çiçeği kırmızısıdır.
Uğurlu çiçekleri lale ve papatyadır.
Uğurlu kokusu lavantadır.
Koç burcunun yakalanabileceği olası hastalıklar; baş bölgesi ve böbrek hastalıklarıdır.
Koç burcunun en iyi anlaştığı burçlar; yay, aslan, boğa, ikizler ve kovadır.
Koç burcunun anlaşamadığı burçlar; yengeç, terazi, oğlak, başak ve akreptir.
Koç burcunun başarılı olabileceği meslekler; yöneticilik, mühendislik, kimyagerlik, eleştirmenlik, konfeksiyon, operatör ve yazarlıktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.