Burçların Karakterleri


Burçların karakterler üzerindeki etkilerini biliyor musunuz? Peki siz burcunuzun sizin karakterinizi etkilediğini düşünüyor musunuz?

Burçlar Karakterleri Nasıl Etkiler?

İçinde bulunduğumuz dünyaya düşen kozmik ışınlar bizimle iletişime geçer ve bu ışınlar, ruh halimizi ve davranışlarımızı olumlu ya da olumsuz etkiler.

İnsanlar doğduklarında dünya, hangi burç sisteminin etkisinde ise, o yıldız takımının yaydığı kozmik dalgalara maruz kalırlar.

Aynı zaman dilimlerinde doğan ve aynı burçtan olan kişilerin kişilik özelliklerinin ve karakterlerinin uyuşması, aynı yıldız kümelerinden etkilenmelerine bağlıdır.

Burçların Etkilediği Davranış ve Sistemler

Burçların kişilerin vücutlarında en çok etkiledikleri yer beyin bölgesidir. Duygu ve düşüncelerimize yön veren davranışlarımızı belirleyen kortekstir. Dikkatin sürdürülmesi, planlama, muhakeme etme ve ahlaki yargı, dürtü kontrolü, organizasyon, kişinin kendini izlemesi ve özeleştiri, etkin problem çözme yeteneği, eleştirel analitik düşünme yeteneği, ileriye yönelik düşünme yeteneği, deneyim ve hatalardan öğrenme, duyguları tanıma ve yaşayabilme, limbik sistemin kontrolü, empati ve kısa süreli bellek gibi görevleri de vardır. Bu özelliklerin hepsi kişiliğin gelişmesinde, karakterin şekillenmesinde rol oynar.

Burcunuzun karakterinize ve kişiliğinize olan etkilerini öğrenmek ister misiniz? Aşağıdaki tablodan sizi temsil eden burcunuza bakarak kişiliğiniz ve karakteriniz üzerindeki etkilerini öğrenebilirsiniz.İletişim |