Burçlar ve Sağlık


Astroloji ve bizi temsil eden burçlar bizi etkilediği gibi sağlığımız açısından da büyük önem teşkil eder. Burcumuz, gezegenler ve evleri sahip olduğumuz bazı organlarımızı temsil ederler. Her burcun vücutta temsil ettiği bölgeler vardır. Kişiye ait yıldız haritası, kendisine ait sağlık ve hastalık durumu hakkında bilgi verir.

Burçlarımızın temsil ettiği organlarımız bizim için en hassas olan bölgelerimizdir ve daha dikkatli olmamız gereken yerlerdir. Gezegenlerin düştüğü evler, burçlar ve aralarında meydana gelen açılar hangi çeşit hastalıklara yatkın olduğumuzu belirler. Her burç zıt burcunun temsil ettiği organlar açısından hassastır.

Yazılanların yanısıra bu konuda kesin bir karar vermemek gerekir. Burcumuza bakarak; Ben bu hastalıklara yakalanırım demek te yanlıştır. Belli dönemlerde burca düşen gezegenin durumu çok önemlidir. Oluşan sert açılar hastalıklara neden olabilirken, yumuşak açılar genellikle büyük sorun oluşturmazlar.

Burçların bize olan etkisi anne karnında iken başlar. Doğumdan önce oluşan Güneş ve Ay tutulmaları etkileri de tartışılmazdır.



İletişim |