Boğa Burcu Sağlık


Boğa burcu, vücutta boğaz ve ense bölümünü yönetmektedir. Soğuk algınlığına çok çabuk yakalanabilirler. Boğa burcu sağlık konusunu çok fazla dikkate almazsa problemleri çoğalabilir. Boğa burcu sağlık konusunda troid bezlerinin sık çalışmasından şikayet eder. Bundan dolayı kilo alma olasılıkları yüksektir. Bunu önlemek için diyetisyen eşliğinde beslenmeleri gerekir. Gün içerisinde çok fazla ayakta kalmamaya dikkat etmeleri gerekir. Aksi taktir de bacaklarında varisler görülebilir.  

Boğa Burcu Sağlık Sorunları

Boğa burcu sağlık sorunlarını önemsemesi gerekir. Dikkat etmeleri gereken şeylerden birisi dinlenmektir. Yoğun stresten dolayı ruhsal bir çöküntü yaşayabilirler. Düzenli beslenme ile birlikte spor yapmayı da alışkanlık haline getirirlerse kolay kolay bir sağlık sorunu yaşamazlar. Kötü alışkanlıklarınızdan bir an önce vazgeçerseniz canlı bir cilt görünümüne kavuşursunuz. Boğa burcu boğazında ortaya çıkan rahatsızlıkları önemsemesi gerekir. Yoksa bu boğaz rahatsızlılığı zaman içersin de yerini  faranjite bırakır.

Boğa Burcu Hastalıkları

Boğa burcunun en sık yakalandığı hastalıklar, faranjit, kilo alımı ve boyun ağrısıdır. Yaz aylarında neredeyse hastalanmazlar. Dikkat etmeleri gereken kış aylarıdır. Yoğun tempolu geçen bir haftanın sonunda kendilerini bitkin hissedebilirler. Bunun için vitamin takviyesi yapmaları önemlidir. Çok sık rastlanmasa da bazen kansızlık problemi çekebilirler. Bunu önlemek için mümkün olduğunca pekmez yemeleri önerilir.


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim |