Boğa Burcu Genel Özellikleri ve Künyesi

Boğa burcu, burçlar kuşağının en inatçı, en katı ve hırslı burçlarındandır. Kaybetmeye tahammülü olmayan boğalar, kaybettiklerinde deliye dönerler. Konular üzerine karar vermekte zorlansa da, karar verdiği zaman kararından sonuna kadar dönmez. Boğa burçları hayattan ne istediğini bilen, güvenilir ve sağlan insanlardır.

03.11.2020
908
Boğa Burcu Genel Özellikleri ve Künyesi

Boğa burcu özellikleri itibariyle çok sabırlıdır. Hedefinde çok istediği bir şey varsa ve büyükse vazgeçmeyecek sonuna kadar sabredecektir. Ama hırsı, boğa burcu insanına çok fazla hata yaptırabilir. Boğalar kincidir. Hatalar karşısında susabilir affedebilir ama aldatılır ve kandırıldığını anlarsa aşırı derecede öfkelenir. Bunun sonrasında intikamını almak için elinden geleni yapacaktır.

Boğa burcunun özelliklerini tanımlayacak olursak; sorumluluk sahibi, sağlam kişilikli, korumacı, terbiyeli, hüzünlü, detaycı, inatçı, kinci, yeterli, sadık, fantastik, düşkün, dobra, patavatsız, küstah, çekici, becerikli, alaycı, ikna kabiliyeti yüksek, gezgin ve bağımsızdır.

Boğa Burcu Aşk ve Evlilik

Boğa burcu aşk konusunda da sabırlı tutum sergiler. Bir gün mutlaka büyük aşkıyla karşılaşacağını düşünerek yaşar. Etkileyici yapıya sahip olan boğalar, aşk konusunda ısrarcı değildir. Kendini ağırdan satar. Aşık olduğunda oldukça kıskanç tavırlar sergileyebilir. Boğa burçları evlendiklerinde evine, ailesine sadık, çocuklarına düşkün ebeveynlerdir.

Boğa Burcu Nelerden Hoşlanır

Boğa burcunun hoşlandığı şey konfordur. Hayatının lüks ve rahatlık içinde geçmesini ister. Boğa burçları pahalı yerlerde yemek yemekten, en şık kıyafetleri giymekten ve yönetmekten hoşlanırlar.

Boğa Burcunun Hoşlanmadığı Şeyler

Boğa burcunun hoşlanmadığı şeylerin başında ısrarcı olunması gelir. Özellikle hoşuna gitmeyen konular üzerine ısrar edilmesi boğa burcunu fazlasıyla öfkelendirir. Boğa burcu insanının hoşlanmadığı bir diğer şey kandırılmak ve ihanete uğramaktır. Böyle bir durumla karşılaştığında intikam hırsıyla yanıp tutuşacaktır.

Boğa Burcu Kadını

Boğa burcu kadını güzeldir. Dikkat çekici sade bir güzelliği, tane tane konuşması, etkileyici bakışları vardır. Boğa burcu kadınları, kültürlü ve entellektüel kadınlardır. Espri kabiliyetleri ve konuşma tarzlarıyla insanlar tarafından oldukça sevilirler. Boğa burcu kadını hassastır. Çabuk kırılabilir, dikkatli yaklaşmak gerekir.

Boğa Burcu Erkeği

Boğa burcu erkeği genellikle iri yapılı olur. İnatçılığıyla ön plana çıkan tiplerdir. Boğa burcu erkeğine zorla bir şey yaptıramazsınız. Azimli, çalışkan, kültürlü, zevkli ve iyi giyinen erkeklerdir. Boğa erkeği sorumluluklarını bilir, sabırlı ve sakin hareket eder.

Boğa Burcunu Etkilemenin Yolları

Boğa burcu güzel olan her şeyden etkilenir. Boğa burcunun etkilemenin yolları, zevkli olmak ve kendine özen göstermekten geçer. Boğa burçları eleştirilmekten hoşlanmazlar. Pasif insanlardan uzak dururlar. Boğaları etkilemek için öz güvenli ve güçlü olmak zorundasınız.

Boğa Burcunun Künyesi

Yönetici yıldızı Venüs’tür. Güzelliği ve sevgiyi temsil eder.
Toprak grubu elementinden ve negatiftir.
Cinsiyeti dişidir.
Üstün yeteneği, ne istediğini bilerek hareket etmesidir.
En belirgin özelliği koruyucu olmasıdır.
Hedefi, hep ilerlemektir.
Amacı mal-mülk sahibi olarak lüks içinde yaşamaktır.
Anahtar sözcüğü “devamlılık”tır.
Yenmesi gereken huyu, alınganlığı ve bencilliğidir.
Uğurlu günü Cuma.
Uğurlu sayılar 5 ve 6’dır.
Uğurlu taşı zümrüttür.
Uğurlu renkleri pembe, mavisi ve kremdir.
Uğurlu çicekleri gül ve şebboydur.
Uğurlu kokuları karanfil ve elma çiçeği kokusudur.
Yakalanabileceği olası hastalıklar; ciğer, omurilik ve hormon hastalıklarıdır.
En iyi anlaştığı burçlar; başak, oğlak, ikizler, yengeç, balık ve koçtur.
Anlaşamadığı burçlar; kova, aslan, akrep, terazi ve yaydır.
Başarılı olabileceği meslekler: askerlik, doktorluk, kimyager, mimarlık, ticaret, endüstri ve bankacılıktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.