Başak Burcu Yükseleni


Başak burcu yükseleni olanlar için ne kadar düzenli ve tertipli birisi diye düşünürler. Başak demek temizlik ,düzen ve kurallara uyum demektir. Bazen bu konu onlar için hastalık durumundadır. Başak insanı detaycıdır. Başkalarının üzerinde bile durmadığı konuları onlar ayrıntılarıyla incelerler.

Başak burcu yükseleni çoğu zaman ise anlamsız ayrıntılar içinde kaybolabilir. Onlardan ufak bir bilgi istendiğinde, sayfalar dolusu ayrıntı vermeye kalkarlar. Bu nedenle detaylarla boğuşmaktan asıl size gerekli olan ana konuları gözden kaçırabilirler. Hayattaki hedefleri mükemmeli yakalamaktır. Yaşamda inceleyici, araştırmacı ve düzenli oldukları kadar bıkmadan ve yorulmadan da çalışan kişilerdir. Ömür biter ama iş bitmez onlar için. İşten kaçmazlar ve hizmet etmeyi severler.

Başak burcu yükseleni insanlarının detaycılıkları nedeniyle kısa süreli işleri bile uzun zamana yaymaları başka insanları kızdırma derecesine getirebilir. Sessiz ve derinden giderek hedefe ulaşmakta kendi yöntemlerini kullanmakta ısrar ederler. Konuşkandırlar, bazı zamanlar gereksiz şeyleri de konuşmakta ısrar edebilirler. Eleştiri ve ortamı komikleştirmek için yaptıkları çabalar sırasında yersiz ve kırıcı durumlar yaratabilirler. Eleştirici yönleri çok fazladır. Başkalarını oldukça fazla eleştiren başak yükselenleri, kendilerinin eleştirilmesine ise tahammül edemezler. Başları bir konu hakkında sıkıştığında bunu başka birinin üzerine yıkma çabası içine girerler ve bu durumda da duygularını saklamayı iyi becerirler.

Başak burcu yükseleni çok evhamlıdırlar ve büyük korkuları vardır. Hastalık hastası tutumları gözle görülür derecededir. Bu da titiz olmalarından kaynaklanır. Birisi ile el sıkışınca hemen ellerini yıkamak isterler. Çevrelerinde ilaç kutuları ve temizlik malzemeleri göze çarpar. Tutumlu, sakıngan ve dikkatlilerdir. Başak burcu yükseleni hesap konusunda ustadırlar ve onları kimse kolayca kandıramaz. Kendilerini ekonomik yönden güvenceye almak son derece önem teşkil eder. Mantıklarıyla hareket ederler ve elde edemeyecekleri şeylerin peşinden koşmazlar. Dostlarına yardım etmeyi severler. Giyim konusunda da son derece titiz davranırlar. Giydiğini kendine yakıştırmasını beceren insanlardır. Evlilik konusunda çabuk karar veremezler. Bekar bile kalabilirsiniz. Çünkü aradığınız mükemmel eşi bulmak onlar için bir hayli zordur! Başaklar evlenince mükemmel bir eş olurlar.

Başak burcu yükseleni olanlar kısa boyludur. Genellikle ince bedenli,yüzü ve alnı yuvarlakça ve gözleri koyu, soluk benizli ve saçları göz rengine uygun tipleridir. Vücutları pek biçimli değildir ancak, inceliği sayesinde zarif, hatta çekici görünebilirler. Düzgün bir burun ve inci gibi dişleri vardır. Güler yüzlü ve hareketli görüşleriyle dikkat çekerler.


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim |