Başak Burcu Sağlık


Başak burcu, vücutta sinir sistemini ve bağırsakları yönetir. Bütün rahatsızlıkların başı stres ve sinirdir. Bu yüzden başak burcu kendisine iki kat daha dikkat etmelidir. Yoğun tempolu geçen günlerinin ardından tek yapmaları gereken kendilerini rahatlatacak yöntemlere başvurmaktır. Gergin bir şekilde günü sonlandırırlarsa ertesi güne bir çok hastalık onlara merhaba der. Başak burcu sağlık konusunda en sıkıntılı burçlardan birisidir. Yedikleri ve içtikleri herşeye neredeyse dikkat etmeleri gerekir. Yoksa sindirim problemi ile karşı karşıya kalırlar.

Başak Burcu Sağlık Sorunları

Başak burcu sağlık sorunları denildiğinde ilk akla gelen en küçük bir sıkıntıda bile sinir krizi geçirmeleridir. Sinir bölümünü yönettikleri için hayatlarını sakin geçirmeye çalışmaları gerekir. Gün içerisinde başlarından geçen olayları büyütebildikleri kadar büyütürler. Bu onların zararına işleyen bir süreçten başka bir şey değildir. Baharat, ekşi, acı, yağlı ve asitli şeyleri tüketmemeleri lazımdır. Mideleri bu tarz yiyecekleri sindirmekte zorlanır. Günlük yaşantılarını kilitleyen ve onlara hiçbir şey yaptırmayan kabızlık problemleri de vardır.

Başak Burcu Hastalıkları

Başak burcunun en sık yakalandığı hastalıklar, kabızlık, mide yanması, baş dönmesi ve sinir krizidir. Bunların sebebi olumsuzluğa çok açık olmalarıdır. Etraflarında ki olumlu olayları bile negatif enerjileriyle olumsuz bir olaya dönüştürebilirler. Daha sonra bu tarz hastalıklara yakalanırlar. En iyi çözüm spor yapmaktır. Eğer yoga bilinci ve vücudu rahatlatan spor türlerinden birini yaparlarsa işler daha da kolaylaşır. Sürekli kararsız olmak onları fazla sinirlendiren etkenlerden birisi. Ne istediklerini bilirlerse daha az sinirli bir kişiliğe sahip olurlar.


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim |