Başak Burcu Genel Özellikleri ve Künyesi

Başak burcu insanları pratik zekaya ve akla sahiptir. Kuşkucu yapısı ve sezgileri sayesinde oluşabilecek olumsuz durumları önceden belirleme yeteneğine sahiptir. Başak burçları eleştirmeyi, yargılamayı çok sever. Hoşlarına gitmeyen ve çıkarlarına ters gelen durumlar hakkında saatlerce hatta günlerce susmadan konuşabilirler.

04.11.2020
626
Başak Burcu Genel Özellikleri ve Künyesi

Başak burcu özellikleri itibariyle detaycı tutum sergiler. Gerek günlük yaşam konularında gerekse temizlik ve düzen konusunda her şeyi en ince noktasına kadar planlar düzenler ve yoluna koymak ister. Düzensiz, dağınık ortamlardan kaçarlar. Başak burçları dürüstlüğe ve samimiyete son derece önem verirler. Karşısındakinin dürüst olmadığı kanısını varırsa, bunu onun yüzüne karşı acımasızca söyleyecektir.

Başak burcunun özelliklerinden biri de karmaşıklığıdır. Detaycılıkları ruhlarına da yansır. Bu nedenle ruhsal bunalımlara ve karmaşıklığa düşebilmektedirler. Bazen onları anlayamayabilirsiniz. Başak burcu düşüncelerini kolay kolay değiştirmez. Yani sabit fikirli oldukları bir gerçektir.

Başak burcunun özelliklerini tanımlayacak olursak; detaycı, sivri dilli, titiz, kaderci, işkolik, sert, mantıklı, gelenekçi, cesaretsiz, ketum, iyi görünüşlü, zevkli, yapıcı, gösterişçi, bencil, hükümdar, dramatik, duygusal, talepkar, savaşçı, azimli, açık sözlü ve başına buyruktur.

Başak Burcu Aşk ve Evlilik

Başak burcu aşkta çekingendir. Aşık olabilmesi için karşı cinsin özelliklerinin mantığına yatması gerekir. Başak burçları yanlarında dürüst ve güçlü insanlar isterler. Başakların evlenebilmeleri için partnerlerinin hem manevi hem de maddi anlamda güçlü olması gerekir. Genç yaşlarda ciddi ilişkiler içine atılmazlar. Zor aşık olur geç evlenirler. Başak burçları aşık olduklarında ve evlendiklerinde her ne olursa olsun sonsuza kadar sürdürmek ister. Sadık bir eş, çocuklarına düşkün ebeveynlerdir.

Başak Burcu Nelerden Hoşlanır

Başak burcunun hoşlandığı şeylerin en başında düzenli gelir. Başak burcu insanları, kadını olsun veya erkeği olsun titizlikten ve düzenli olmaktan hoşlanır. Onların eleştiriden hoşlanıyor olmalarını kimse değiştiremez. Edebiyata olan ilgileri çok fazladır. Sosyal olarak fazla aktif olmasalar da, arkadaşlarıyla vakit geçirmekten hoşlanırlar. Yaşamlarında sakinlik ve huzur olsun isterler.

Başak Burcunun Hoşlanmadığı Şeyler

Başak burcunun hoşlanmadığı şeylerin başında kaybetmek gelir. Kaybetmeyi hazmedemez. Başak burcu insanı kaybettiğini anladığında, kaybettiğini kazanabilmek için uzun süre mücadele edecektir. Başak burçları düzensiz yaşamdan da hiç hoşlanmaz. Hayatındaki her şeyin yerli yerinde olmasını ister.

Başak Burcu Kadını

Başak burcu kadını çekici vücut hatlarına ve etkileyici bakışlara sahiptir. Sorumluluklarının farkında olan kadınlardır. Başak kadını hırslıdır, sahip olduklarına sımsıkı sarılarak sonsuza kadar bırakmak istemez. Detaylar onun için çok önemlidir, titizliği adeta hastalık halindedir. Çevresi ve arkadaşları tarafından beğenilen, aranılan başak burcu kadınının sohbeti çok hoştur.

Başak Burcu Erkeği

Başak burcu erkeği keskin, güçlü hatlara ve parlak bakışlara sahiptir. İnatçı ve sabit fikirli başak erkeklerini kararlarından döndürmek neredeyse imkansızdır. Başak burcu erkeği de, başak burcu kadını gibi titizdir. Hem hayatının hem de çevresinin düzenli olmasını ister. Başak burcu erkeği sevecen ve esprili yapısıyla etrafında çok sevilen, aranılan insanlardandır.

Başak Burcunu Etkilemenin Yolları

Başak burcunu etkilemenin yollarını arıyorsanız romantizden uzak durun. Mantığınızla hareket edin ve hayalci tutumlar sergilemeyin. Vaatlerden hoşlanmayan başak burçlarını, ancak o an yaptıklarınızla etkileyebilirsiniz. Başakları etkilemek istiyorsanız pahalı hediyeler almalısınız. Bu bir ev, araba veya mücevher olabilir.

Başak Burcunun Künyesi

Yönetici yıldız gezegeni Merkür’dür ve zekayı temsil eder.
Toprak grubu elementinden ve negatiftir.
Cinsiyeti dişidir.
Üstün yeteneği, disiplinli ve sistemli oluşudur.
En belirgin özelliği dikkatli kişiliği ve her şeyle olan ilgisidir.
Amacı, başarılı olmak ve yükselmektir.
Anahtar Sözcüğü detaydır.
Yenmesi gereken olumsuz huyu, çekingenliği ve güvensizliğidir.
Uğurlu günü Çarşambadır.
Uğurlu sayıları 0 ve 5’tir
Uğurlu taşı safirdir.
Uğurlu renkleri, sarı ve mavidir.
Uğurlu çicekleri, açelya, menekşe ve lavantadır.
Uğurlu kokuları, leylak ve sardunyadır.
Yakalanabileceği olası hastalıklar; genital bölge hastalıkları, safra kesesi, mide, bağırsak, apandisit, tansiyon ve şeker hastalıklarıdır.
En iyi anlaştığı burçlar; boğa, oğlak, ikizler, balık ve koçtur.
Anlaşamadığı burçlar; kova, aslan, akrep, terazi ve yaydır.
Başarılı olabileceği meslekler; eczacılık, bilim dalları, edebiyat, yazar, yayıncılık, matbaa ve muhasebeciliktir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.