Balık Burcu Genel Özellikleri ve Künyesi

Balık burcu sezgisel hareket eder. Duyguları onun için herşeyden önemlidir. Hayalleri büyüktür ve sonu yoktur. Balık burcu insanı çevresine uyum sağlamakta hiç zorlanmaz. Üstün sezgileri, hissiyatı ile etrafında olup bitenleri kolaylıkla algılayabilir. Balıklar üzücü durumlar karşısında dayanıksızdır, hemen karamsarlığa kapılırlar.

04.11.2020
717
Balık Burcu Genel Özellikleri ve Künyesi

Balık burcu özellikleri itibariyle aldatmaya meyilli bir burçtur. Hissettiği yoğun duyguların karşılığını bulamaığında zaman kaybetmeyerek yeni arayışlar içerisine girecektir. Renkli hayalleri ve merhametli bir yüreği vardır. Gerektiğinde gerçekçi olabilen balık burcu, gerçeklerden uzaklaşarak hayal dünyasına da dalabilir. Bu biraz da dünyasını renklendirmek ve gerçeklerin acımasızlığında kaçmak içindir.

Balık burcunun özelliklerini tanımlayacak olursak; candan, verici, sanatçı ruhlu, güzel ve etkileyici, sezgili, oyuncu, ısrarcı, aykırı, cömert, atak, düşünceli, çok bilmiş, havai, kararsız, radikal, atak, cüretkar ve asidir.

Balık Burcu Aşk ve Evlilik

Balık burcu aşk hayatında utangaç tutum sergiler. Bu nedenle arzuladıkları karşı cinsi elde etme şansları daha azdır. Uzun yıllar evlenmeyen veya farklı birliktelikler yaşayan balık burcundan insanlar görebilirsiniz. Balık burçları aşk yaşamlarında duygusal dalgalanmalar yaşarlar. Kuşkucu ve güvensiz yaklaşımları vardır. Partnerinden sürekli ilgi alaka ve el üstünde tutulma beklentileri vardır. Aşık bir balık kadar kıskancı yoktur. Evlenmeleri genellikle ilerleyen yaşlarda deneyim kazandıktan sonra gerçekleşir. Genç yaşta evlilik yapan balık burcu insanlarının evlilikleri pek uzun ömürlü olmayabilir. Sorumluluk almaktan kaçan balıklar çocuk sahibi olmadan önce uzun süre düşünmek isterler.

Balık Burcu Nelerden Hoşlanır

Balık burçlarının en fazla hoşlandığı şey şüphesiz hayal kurmaktır. Sonsuz hayalleriyle hayal dünyasında boğulabilir. Öyle ki yaşamın içinde dahi hayalleriyle yaşarlar. Astroloji ve bilimle uğraşmaktan hoşlanırlar. Balık burçlarının fantastik ve doğaüstü şeylere merakları vardır. Seyahatten, farklı yerlere gitmekten, keşfetmekten fazlasıyla hoşlanırlar. Aktif olmayı sever ve eğlenceli mekanlara giderler. İyi şeyler yemek, kaliteli giyinmek, konforlu ve lüks bir yaşam sürmek isterler.

Balık Burcunun Hoşlanmadığı Şeyler

Balık burcunun hoşlanmadığı en belirgin şey sorumluluktur. Sorumluluk almaktan, kısıtlanmaktan, bağlı kalmaktan ve baskılanmaktan hiç hoşlanmazlar. Duygusal ve merhametli balık burçları, iyi niyetinin kötüye kullanılmasından da hoşlanmazlar. Bunu farkettiklerinde çok sinirler, incinir ve uzaklaşırlar. Güven problemi yaşayan balıkların güveni bir defa kırılırsa bir daha güvenebilmeleri neredeyse imkansızdır.

Balık Burcu Kadını

Balık burcu kadını istediği şeyi elde etme konusunda çok hırslıdır ancak utangaçlığı nedeniyle başarısız olma ihtimali yüksektir. Etrafında çekici, sempatik, esprili ve iyi niyetli olarak tanınır. Duygusal ve romantiktir. Balık burcu kadını tüm yaşamını, huzur ve aşkı aramakla geçirir. Altıncı hisleri güçlüdür, olabilecekleri önceden sezebilirler. Modayı yakından takip eder, şık giyinirler.

Balık Burcu Erkeği

Balık burcu erkeği nazik, kibar, anlayışlı ve uyum sağlayabilen bir tiptir. Kötü tutum sergileyen ve fevri davranan insanlarla iletişim kuramazlar. Huzursuz ve tartışmalı ortamlardan kaçarlar. Umursamaz davranarak olumsuzluklardan fazla etkilenmezler. Balık burcu erkeği için düzenli-tertipli olmak çok önemlidir. Pratik zekalı balık erkekleri iş yaşantılarında son derece başarılı olurlar.

Balık Burcunu Etkilemenin Yolları

Balık burcunu etkilemek için sanata, astrolojiye, metafiziğe ilgi duymalısınız. Aynı zamanda hem manevi, hem de maddi anlamda güçlü bir kişiliğe sahipseniz balık burcu insanını etkilemekte hiç zorlanmazsınız. Sonrasında güvenini de kazanmayı başarabilirseniz balık burcundan olan bir insan size hayır diyemeyecektir. Duygusal yönünüzü ortaya çıkarmayı ve romantik olmayı da ihmal etmemelisiniz.

Balık Burcunun Künyesi

Yönetici yıldız gezegeni Neptündür ve hayalleri temsil etmektedir.
Su elementindendir ve negatiftir.
Cinsiyeti dişidir.
Üstün yeteneği, bitmeyen ilgisi ve şefkatidir.
En belirgin özelliği, canlılığı ve enerjisidir.
Yaşamdaki hedefi, huzurlu bir yaşam sürmektir.
Anahtar sözcüğü “hayallerim”dir.
Yenmesi gereken huyu, kendine fazla değer vermeyişidir.
Uğurlu günü perşembedir.
Uğurlu sayısı 7’dir.
Uğurlu taşı akuamarindir.
Uğurlu renkleri, mavi ve yeşildir.
Uğurlu çiceği zambaktır.
Uğurlu kokusu limon çiçeği kokusudur.
Yakalanabileceği olası hastalıklar; sinir sistemi, sindirim sistemi hastalıkları ve romatizmadır.
En iyi anlaştığı burçlar; yengeç, akrep, kova ve oğlaklardır.
Anlaşamadığı burçlar; ikizler, başak, aslan ve terazidir.
Başarılı olabileceği meslekler; öğretmenlik, müzisyen, sanat-tasarım, yazar ve doktorluktur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.