Aslan Burcu Sağlık


Aslan burcu, kalp, omurga ve sırtı yönetir. Bu yüzden sık sık bu bölgelerinden şikayette bulunurlar. Hayatı dolu dolu yaşadıkları için dinlenmek nedir bilmezler. Yoğun tempolu geçen günlerinin ardından kalpleri sıkışa bilir. Olabildiğince daha sakin bir hayat yaşamaya bakmaları lazımdır. Oturup kalkarken pozisyonlarına dikkat etmeleri lazım. Aksi takdirde sırt ağrısı çekerler. Aslan burcu sağlığına ne kadar dikkat etse de doktora gitmeyi sevmez. Çok nadir de olsa kontrollerine gitmeyi ihmal etmemesi gerekir.

Aslan Burcu Sağlık Sorunları

Aslan burcu yoğun tempolu bir iş hayatına sahiptir. Bu yüzden genellikle bel ve sırt ağrıları çekebilir. İleri yaşlarda kendilerine dikkat etmezlerse ciddi kalp rahatsızlıkları ortaya çıkar. Her ne kadar sağlıklı bir vücuda sahip olsalar da hastalık geldiği zaman onları kolay kolay terk etmez. Dikkat etmeleri gereken noktalardan birisi ise dişleridir. Hassas bir diş yapıları vardır. Eğer rutin diş temizliğine özen gösterilmezse diş eti çekmesi problemi ile karşılaşabilirler.

Aslan Burcu Hastalıkları

Aslan burcunun en sık yakalandığı hastalıklar, bel ağrısı, omuz ağrısı, diş eti çekmesi ve kalp sancılarıdır. Bunların hepsi çok önemli rahatsızlıklardır. Eğer hayatlarını düzenli bir şekilde daha az adrenalinsiz yaşarlarsa çoğu hastalığın üstesinden gelirler. Aslan burcu psikolojik rahatsızlıklara kolay kolay yakalanmaz. Ancak onu gerçekten çok fazla üzen bir süreçten geçerse kendisini kaybedebilir. Bu konuda daha sakin olmaları gerekir. En önemlisi başlarına gelebilecek çoğu hastalığı önlemeleri önemlidir. Sakinleştirici etkiye sahip melisa veya papatya çayları gibi bitki çayları tüketmeleri onları rahatlatır.


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim |