Akrep Burcu Genel Özellikleri ve Künyesi

Akrep burcu burçlar arasında, en ciddi, en mesafeli ve en çelişkili burçtur. Hayatına kendi istekleri doğrultusunda yön vermek ister. Gözlemleme yeteneği ve sezgileri akrep burcunu belirleyen özelliklerindendir. Araştırmayı, incelemeyi sever. Para kazanmak için çok çalışır, yaşamdaki en büyük hedeflerinden biri mal mülk sahibi olmaktır. Akrep burcu tutkulu ve kararlıdır.

04.11.2020
1.070
Akrep Burcu Genel Özellikleri ve Künyesi

Akrep burcu özelliklerinden ve tavrından kolay taviz vermez. Hayatı deneyimleyerek yaşar. Yaptıkları şeyler onlar için son derece ciddi işlerdir. Sınırları keskindir. Hedeflerine doğru ilerlerken yollarına çıkan tüm engellerle savaşır ve gerekirse yok ederler. Tartışmaları, mücadele etmeyi seven akrep burcu insanının kuyusunu kazmak, onu tuzağa düşürmek hiç te kolay değildir. Oynanan oyunları üstün sezgileri ve zekasıyla ortaya çıkararak bozar. Akrep burcu kişisi kincidir, kendisine yapılan kötülüğü asla unutmaz. Düşmanına çeşitli entrikalar hazırlayarak, fırsatını bulduğunda en güzel şekilde intikamını alacaktır.

Akrep burcu özellikleri itibariyle egoist tutum sergiler. Bu biraz da dış etkenler sonucu ortaya çıkan durumlar sonucunda oluşur. Akrepler işlerine burnunu sokanlardan hiç hoşlanmazlar. Her şeye biraz şüpheci yaklaşırlar. Amaçları doğrultusunda kullandıkları araçları meşrulaştırırlar. Kartlarını açık ve son derece yerinde kullanırlar.

Akrep burcunun özelliklerini tanımlayacak olursak; araştırmacı, detaycı, mesafeli, dünyevi, dikkatli, kışkırtıcı, realist, enerjik, seksi, karizmatik, gizemli, cazibeli, çekici, değişken, sorgulayıcı, şık, karmaşık, eleştirmeyi seven ve liberal yapısı da mevcuttur.

Akrep Burcu Aşk ve Evlilik

Akrep burcu, kişisel bağımsızlığına düşkün olsa da, yalnızlıktan hoşlanmaz. Sevmek ve sevilmek ister. Gerçekten sever ve sevildiklerini hissederlerse, fazlasıyla tutkulu aşklar yaşayabilirler. Akrep burçları aşkta sahiplenici ve kıskanç tutum sergiler. Güven problemleri vardır. Yaşamındaki insanın içten, samimi olduğuna inanması uzun zaman alabilir. Tam olarak güvendiğinde ve inandığında evlenmek isteyecektir. Evlilikleri istisnai bir durum olmadığında uzun ömürlüdür. Ailesine, çocuklarına son derece düşkün ebeveynlerdir.

Akrep Burcu Nelerden Hoşlanır

Akrep burcunun hoşlandığı şeyler arasında en başta geleni fiziksel ilişkidir. Özellikle aşıksa, cinsel birlikteliğe fazlasıyla önem verir. Romantizm, farklı ambiyanslar, güzel sözler cinsel birliktelikten önce akrep burcunun en çok hoşlandığı şeylerdir. Ayrıyeten akrepler iş bitiricidir. Girdikleri işleri tek başlarına sonlandırmak ve başarılı olmak isterler.

Akrep Burcunun Hoşlanmadığı Şeyler

Akrep burcu insanı İhanetten ve ihanet etmekten hiç hoşlanmaz. Hiçbir akrep kolay kolay aldatmaz. Kuşkucu yapıları güven problemlerini de beraberinde getirir. Güvensizlik te bir akrebin hiç hoşlanmadığı şeylerdendir. Eğer güvenmiyorsa soruları ve sorguları bitmeyecektir.

Akrep Burcu Kadını

Akrep burcu kadını, dişiliğiyle ön plana çıkmayı sever. İnatçı, azimli, yenilikçi, araştırmacı, dikkatli, sezgileri kuvvetli, saldırgan ve gerçekçidir. En belirgin olumsuz huyları; fazlasıyla acıma duygusu ve bazı konularda ihmalkarlığıdır. Genel yaşantısında duygusal davranır. Eğer tutkularının esiri olur ve kontrolü kaybederse, zehrini akıtabilir.

Akrep Burcu Erkeği

Akrep burcu erkeği kendine fazlasıyla güvenir. Elde etmek istediği şeyin üzerine kararlılıkla gider ve çoğunlukla da elde eder. Dışarıdan neşeli, enerjik, istekli ve heyecanlı görünüm sergileyen akrep burcu erkeği, iç dünyasında karamsar ve duygusaldır. Cinselliğe düşkün, hırslı, çalışkan, kıskanç, özgürlükçü, çılgın aynı zamanda kıskançtır.

Akrep Burcunu Etkilemenin Yolları

Akrep burcunu etkilemenin yollarından biri bakımlı olmaktır. Dış görünüme estetiğe önem veren akrepler özenli ve güzel kokan insanlardan etkilenirler. Sonrasında ona itaatkar olduğunuzu ispatlamalısınız. Karşısındaki insana güvenmeli ve sadakatinden emin olmalıdır

Akrep Burcu Künyesi

Yönetici yıldız gezegeni Pluton’dur; cazibe, çatışma, hırs ve yenilikçi etkileri vardır.
Su grubundandır.
Cinsiyeti dişidir.
Hedefi; başarı ve zenginliktir.
Tanımlayan sözcük “tutku”dur.
Uğurlu günü Salıdır.
Uğurlu sayısı 8’dir.
Uğurlu taşı topazdır.
Uğurlu renkleri siyah ve kırmızıdır.
Uğurlu çiçekleri karanfil ve hanımelidir.
Uğurlu kokuları misk ve manolyadır.
Geçirebileceği olası rahatsızlıklar; boğaz, mesane, böbrek, tansiyon, eklem ve üreme organı rahatsızlıklarıdır.
En iyi anlaştığı burçlar; balık ve yengeçlerdir.
İyi anlaşabildiği burçlar; yay, başak, terazi ve oğlaktır.
Anlaşamadığı burçlar; boğa, koç, ikizler ve aslanlardır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.