17 Mayıs Hangi Burç Astrolojik Özellikleri


17 Mayıs Hangi Burç ? 17 Mayısta doğanlar boğa burcudur. Boğa Burcu 20 Nisan ve 20 Mayıs arası doğan herkesi kapsar. 17 Mayısta doğan boğa insanı canının istediği yöne doğru esen bir tatlı bahar rüzgarıdır. Kendisini kısıtlamaya çalışanlara karşı zaman zaman kasırgaya dönüşebilir ama bardağı taşıran son damlaya kadar buna dönüşmemeye gayret eder. Özgürlük ve bağımsızlık onun karakteridir. Bu nedenle evlilik gibi konularda çok kararsızlıklar yaşayabilir. Eşinin kendisini kısıtlamaması, bilmişlik taslayarak öğütler vermemesi ve en önemlisi de onu değiştirmeye çalışmaması gerekir. Eşinden bile saklamak istediği, kendisine özel kalması gerektiğini düşündüğü bazı şeyler vardır. Kendisine nefes alacağı, yalnız kalacağı ve istediğinde çıkabileceği ve özgürlüğünü hissedeceği bir alan bulamadığında büyük aşklar bir balon gibi sönüverir onun gözünde ve kalbinde. Bir şeyi yapmak istiyorsa yapar. Bazen de yapacağı şeyler için izin alır gibi gözükür ama olumsuz bir cevap alsa bile yine yapmak istediğini yapar.

17 Mayısta Doğan Kadınlar Hangi Burç

17 Mayısta doğan kadınlar boğa burcudur. 17 Mayısta doğan boğa kadını doğayla iç içe bir yaşam arzular. Büyük şehirlerde geçirdiği zaman boyunca kendini yüksek apartmanların dört duvarı arasında boğuluyormuş gibi hisseder. Bu nedenle günübirlik bile olsa tatillerini doğanın huzurlu kolları arasında geçirmeye gayret eder. Her zaman neşe ve güzelliklerin peşinde koşar.

17 Mayısta Doğan Erkekler Hangi Burç

17 Mayısta doğan erkekler boğa burcudur. 17 Mayısta doğan boğa erkeği vicdanının sesine kulaklarını tıkayamaz. Çevresindeki herkese yardım etmek, herkesi iyi ve sağlıklı görmek ister. Özellikle çocuklara ve hayvanlara kötü davrananları görünce kendini tutamayabilir. İnsanların iyilikten ve güzellikten nasıl bu kadar kopabildiklerini görmek onun o naif yüreğini sızlatır. Bu nedenle arkadaşları ve ailesi arasında çok sevilir, saygı duyulur.


İlginizi Çekebilecek Yazılar

İletişim |